Anasayfa > Android > Reeder A10iS Air Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Reeder A10iS Air Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Reeder A10iS Air Hard Reset Format Sıfırlama yapmak için öncelikle bir kaç konuya değinmek istiyoruz. Tablet üreticileri konusunda yenilikçi fikirler ve uygun fiyatlı cihazlar üreten Reeder, kendisini sürekli geliştirerek hem uygun fiyatlı hemde fiyatına göre performansı iyi olan cihazlar sunmakta. Böyle olunca kullanıcılarını kendilerine hayran bıraktıran performans sergilemeye devam etmekte. Firma, her sene müşterilerin ihtiyaçları ve yeni donanımlarla güncelleniyorA10iS, ekonomik bir fiyata sahipken, bu fiyata sunduğu özellikler ise kaliteli bir ürün kullanmak isteyenler için tam anlamıyla harika.Giriş seviyesi olan Reeder A10iS Air, Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip. Reeder A10iS’in ekranı, 9.7 inç’lik LCD panel ve 2048 X 1536 çözünürlük ile birleştiğinde muazzam bir performans sergiliyor. Ekran keskinliği ve parlaklığı tam yerinde olan tableti dış ortamda rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Sim Kart Desteği maalesef ki yok. Ağırlığı 532 gram ve tablet şimdilik siyah ve beyaz renk seçeneği ile satışa sunulmaktadır.

Arka tarafta 5 megapiksel ana kamerası bulunan Reeder A10iS’in ön tarafında ise 2 megapiksel selfie kamerası var.

Tablette 2 GB RAM ve 16 GB depolama dahili depolama alanı ile A10iS microSD kart desteği sunuyor. Üzerinde Intel Atom Z3735F çipseti bulunan cihazda Quad-Core Intel Atom Z3735F 1.83 GHz 4 çekirdekli bir işlemci ve grafik için Intel HD Graphics yer alıyor.

Tabletin arka kapağı çıkarılamıyor ve içerisindeki batarya değiştirilemiyor. Cihazda Li-Pol 8000 mAh batarya bulunmaktadır. Cihazın teknik bilgilerini kısaca verdikten sonra isterseniz format atmak ve hard reset işlemleri hakkında devam edelim. Belki bu konumuz da ilginizi çekebilir Reeder A10iX Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Not: Öncelikle aşağıdaki işlemleri yapmadan tabletinizde bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir ve geri getirelemez. İşlemlere başlamadan önce lütfen bunları yapacak kadar şarjınızın olmasına dikkat etmelisiniz. Size tavsiyemiz şarjınız en az yüzde 50 olmasına dikkat etmelisiniz.Başlamadan önce lütfen hakkımızda sayfasını okuyun!

 

Android işletim sistemli Reeder A10iS Air cihazlarda formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

1- Tablet kapalıysa açınız.

2- Tabletinizin tuş kilidini açınız.

3- Menü kısmından Ayarlar’a girin.

4- Yedekle ve Sıfırla‘ya tıklayın.

5- Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basınız.

6- Tableti sıfırla‘ya basınız.

7- Her şeyi sil‘e basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basın.

Tableti fabrika ayarlarına geri dönüş yaparken bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu işlemlerden sonra tabletiniz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde tabletinizi yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Tabletinizin yeniden kurulum işlemi bu kadardır.

Reeder A10iS Air Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Reeder A10iS Air model tabletinize Hard Reset işlemiyle format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Tablet tuşlarını kullanarak Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresini unuttuysanız, cihazınız açılmıyorsa veya dokunmatik ekranı çalışmıyorsa kullanılır. Hard reset işleminden sonra tabletteki tüm veriler silinmektedir onun için önemli dosyaların yedeklerini almayı unutmayınız.

 Reeder A10iS Air Hard Reset Format işlemleri

Dikkat: Bazı cihazlar da hard reset yapıldıktan sonra Google Gmail hesap şifrenizi isteyebilir.

1- Öncelikle cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.

2- Tabletinizin kapandığından emin olduğunuzda Ses Kapatma (-) ve Tablet Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak tableti açınız.

3- Reeder ekranı geldiğinde Ses Kapatma (-) ve Tablet Güç (Power) tuşlarını bırakınız.

4- Recovery ekranına giriş yapabilmek için kısa süreli Tablet Güç (Power) tuşuna basılı tutunuz

5- Android Recovery ekranı geldiğinde Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak wipe data/factory reset‘i seçip Tablet Güç (Power) tuşuna basın.

6- Açılan ekranda Ses seviyesi (- +) tuşları ile seçim yaparak “yes-delete all user data” üzerine gelip Tablet (Power) tuşu ile seçim yapınız.

7- Tüm bu işlemler bitene kadar bekleyin.

8- Reboot System Now seçili olarak gelecektir. Tablet (Power) tuşuna bastıktan sonra tablet yeniden başlayacaktır.

Bu işlemlerden sonra tabletiniz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde tableti yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Tabletlerde Neden Format Atma Eylemi Gerekiyor

Reeder A10iS Air Hard Reset Format atmadan önce Tabletin aşırı derece yavaşlamış olması, kendi kendine takılması, işletim Sisteminin veya bazı uygulamaların hatalar vermeye başlaması, Tuş Kilidi ya da Desen Kilidi gibi güvenlik adımlarının şifrelerinin unutulması gibi birçok sebepten dolayı Hard Reset – Format Atma İşlemi gerekebilir.

Antivirüs Paketi veya farklı Güvenlik Paketleri kullanan tablet kullanıcıları Hard Reset atsa bile cihazlarındaki Anti Virüs Güvenlik Paketini aşabilmek için belirledikleri şifreyi bilmeleri gerekmektedir.

Aksi durumda cihazın komple servise gitmesi gerekebilir.

Reeder A10iS Air Hard Reset Format Nasıl Atılır ?
How to Hard Reset Reeder A10iS Air ?
How to Hard Format Reeder A10iS Air ?
How to Recovery Reeder A10iS Air ?
TelefonReset
Lütfen hakkımızda sayfasını okumayı unutmayın. Oluşabilecek sorun veya zararlardan biz sorumlu değiliz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir