Anasayfa > Android > Lenovo Vibe K5 Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Lenovo Vibe K5 Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Lenovo Vibe K5 Format nasıl atılır ? adlı konumuza geçmeden önce cihazdan kısaca bahsetmek istiyoruz. Lenovo Vibe K5 Bütçe dostu, dengeli özellikler, harika performanslı, kaliteli selfie kamerası ve 5.0 inçlik ekranı ile geliyor. Üzerinde Qualcomm Snapdragon 415 MSM8929 chipset bulunan cihaz, gücünü ARM Cortex-A53 sekiz çekirdekli 1.4GHz hızındaki 64-Bit işlemciden alıyor. Bellek ise 2 GB olarak yeterli gelmekte.Grafik işlemcisi ise Adreno 405 GPU ile karşımıza çıkmakta ve günümüzdeki çoğu oyunu oynamaya yetecek kadar performans sağlayabiliyor. Cihaz Asphalt Extreme oyununda şaşırtıcı bir derecede en yüksek ayarlarda kasmadan oyunu oynayabilmeyi sağlıyor. Sunduğu tüm bu özelliklerle akıllı telefon tutkunlarını cezbediyor. Lenovo, bu cihazla akıllı telefon pazarında rakiplerinin karşısında kendine sağlam bir yer buluyor. Cihaz hakkında kısaca bilgi verdikten sonra dilerseniz asıl konumuza dönelim.

Lenovo Vibe K5 model telefonunuzda donma, yavaşlama veya kendi kendine takılma varsa telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Sorunlar hala devam ediyorsa Hard Reset Atmak, Format Atmak ya da Fabrika Ayarlarına Döndürmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.
Not: Öncelikle aşağıdaki işlemleri yapmadan telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve telefon rehberinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir ve geri getirelemez. İşlemlere başlamadan önce lütfen bunları yapacak kadar şarjınızın olmasına dikkat etmelisiniz. Size tavsiyemiz şarjınız en az yüzde 50 olmasına dikkat etmelisiniz.Başlamadan önce lütfen hakkımızda sayfasını okuyun! Belki bu konumuzda ilginizi çekebilir Lenovo A6600 Hard Reset Format Nasıl Atılır ?

Lenovo Vibe K5 Format Nasıl Atılır ?

Android işletim sistemli Lenovo Vibe K5 cihazlarda formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

 1. 1- Telefon kapalıysa açınız.
 2. 2- Telefonunuzun tuş kilidini açınız.
 3. 3- Menü kısmından Ayarlar’a girin.
 4. 4- Yedekle ve Sıfırla‘ya tıklayın.
 5. 5- Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basınız.
 6. 6- Telefonu sıfırla‘ya basınız.
 7. 7- Her şeyi sil‘e basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basın.

Telefon fabrika ayarlarına geri dönüş yaparken bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Tebrikler. Telefonunuzun yeniden kurulum işlemi bu kadardır.

Lenovo Vibe K5 Format Hard Reset

Lenovo Vibe K5 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Lenovo Vibe K5 model telefonunuza Hard Reset işlemiyle format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Telefon tuşlarını kullanarak telefona Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresini unuttuysanız, cihazınız açılmıyorsa veya dokunmatik ekranı çalışmıyorsa kullanılır. Hard reset işleminden sonra telefondaki tüm veriler silinmektedir onun için önemli dosyaların yedeklerini almayı unutmayınız.

Dikkat: Bazı cihazlar da hard reset yapıldıktan sonra Google Gmail hesap şifrenizi isteyebilir.

 1. 1- Öncelikle cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.
 2. 2- Telefonunuzun kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açınız.
 3. 3- Lenovo logosu geldiğinde sadece Telefon Güç (Power) tuşunu bırakınız.
 4. 4- Recovery ekranı gelene kadar Ses Açma(+) tuşuna basılı tutunuz
 5. 5- Açılan ekranda Ses seviyesi (- +) tuşları ile seçim yaparak “wipe data” üzerine gelip Telefon Güç (Power) tuşu ile seçim yapınız.
 6. 6- Daha sonra Ses seviyesi (- +) tuşlarını kullanarak wipe data” yı bir kez daha seçin  ve Telefon Güç (Power) tuşu ile seçim yapınız.
 7. 7- Son olarak wipe data seçili olarak gelecektir. Telefon Güç (Power) tuşu ile sıfırlama işlemine onay veriniz.
 8. 8- İşlem bitene kadar bekleyiniz.
 9. 9- Ekranda Recovery belirdiğinde Telefon Güç (Power) tuşunu kullanarak “Reboot your device” seçeneğini kabul ediniz.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Lenovo Vibe K5 Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme

Akıllı Telefonlarda Neden Format Atma Eylemi Gerekiyor

Telefonunuzun aşırı derece yavaşlamış olması, kendi kendine takılması, işletim Sisteminin veya bazı uygulamaların hatalar vermeye başlaması, Tuş Kilidi ya da Desen Kilidi gibi güvenlik adımlarının şifrelerinin unutulması gibi birçok sebepten dolayı Hard Reset – Format Atma İşlemi gerekebilir.

Antivirüs Paketi veya farklı Güvenlik Paketleri kullanan akıllı telefon kullanıcıları Hard Reset atsa bile cihazlarındaki Anti Virüs Güvenlik Paketini aşabilmek için belirledikleri şifreyi bilmeleri gerekmektedir.

Aksi durumda cihazın komple servise gitmesi gerekebilir.

Lenovo Vibe K5 Modeline Nasıl Hard Reset Atılır?
Lenovo Vibe K5 Modelini Sıfırlama
Lenovo Vibe K5 Modeli Format Atma İşlemleri
Lenovo Vibe K5 Fabrika Ayarlarına Dönme
Lenovo Vibe K5 Format Nasıl Atılır ?
how to Lenovo Vibe K5 format
how to Lenovo Vibe K5 recovery format
how to Lenovo Vibe K5 factory setting 
TelefonReset
Lütfen hakkımızda sayfasını okumayı unutmayın. Oluşabilecek sorun veya zararlardan biz sorumlu değiliz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir