Anasayfa > Apple > Kilitlenen iPhone ve iPad Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Kilitlenen iPhone ve iPad Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Apple, dünyanın en zengin şirketi diyebiliriz. Kurulduğu günden bu güne kadar ürettiği teknolojik cihazlardan kendisinden söz ettirdi. Fakat eski günlere baktığımızda üretilen yeni cihazlar beklentileri maalesef ki karşılamamakta. Apple kendisine has iPhone kitlesi oluşturdu.Şirketin en çok sattığı iPhone ve iPad serisi ender bile olsa bazı zaman bilinmeyen nedenlerden dolayı kilitlenebiliyor veya herhangi bir uygulama açıkken donabiliyor. Bu sırada cihazların hiç bir tuşu çalışmıyor. Cihaz takıldığında yada yazılımsal olarak donduğunda yapılabilecek en kolay yol yeniden başlatmaktır. Çünkü cihazların bataryaları çıkarılamadığı için yeniden başlatmak dışında maalesef yapabileceğiniz başka bir işlem yok. Aşağıda anlattıklarımız format atma yada hard reset işlemlerinden biri değildir ve herhangi bir veri kaybına neden olmamaktadır. Kilitlenen iPhone ve iPad Nasıl Yeniden Başlatılır ? adlı yazımıza devam ediyoruz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Home tuşuna ve kapatma tuşuna aynı anda basılı tutup 10 saniye kadar bekledikten sonra cihazımız kapanıyor ve baştan başlatılıyor Apple logosunu görene kadar Home tuşuna ve kapat tuşuna basılı tutmaya devam etmeniz gerekiyor.

 

1) En başta cihazımızın Home ve Kapatma tuşlarına aynı anda basıyoruz ve bu şekilde en az 10-15 saniye bekliyoruz.

2) iPhone yada iPad‘in ekranında Kapatılsın mı ? mesajı çıksa dahi bu mesajı görmezden geliyoruz ve cihaz kapanıp-açılıp Apple’ın elma logosunu görününceye kadar parmağımızı tuşlardan çekmiyoruz. Herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan cihaz kapanıp tekrar yeniden başlatılacaktır.

3) Cihazınız yeniden açıldıktan sonra çıkan Apple’ın elma logosunu görünce Home ve Kapatma tuşlarından parmağımızı çekiyoruz. Cihazınız bir süre sonra tamamen açılacaktır.

Apple iPhone ve iPad bilgisayar sistemleri gibi çalışan mobil cihazlardır. Aynı bilgisayarımızdaki gibi giriş çıkış birimleri, işletim sistemi, kendi tarayıcısı ve uygulamaları mevcut. Bunlardan dolayı bilgisayarlarda yaşanması olası yazılımsal ve donanımsal problemlerin benzerleri iPhone ve iPad’ler içinde geçerli olabiliyor. iOS yüklü cihazınızı yeniden başlattıktan sonra hala kendi kendine kitlenmeye ve yazılımsal olarak donmaya devam ederse cihazınızda bulunan fotoğraf,video,rehber vb şeylerin yedeklerini alıp format atmayı veya hard reset atmayı deneyebilirsiniz. Formatlama yapıp ve hard reset yaptığınızda bile hala takılıp, donuyorsa cihazınızı teknik servise götürmeniz gerekebilir.

TelefonReset
Lütfen hakkımızda sayfasını okumayı unutmayın. Oluşabilecek sorun veya zararlardan biz sorumlu değiliz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir