Anasayfa > Apple > iPhone 7 Format Atma Sıfırlama Reset

iPhone 7 Format Atma Sıfırlama Reset

iPhone 7 Format Atma ve reset işlemleri. Apple firmasının yeni çıkardığı iPhone 7’nin kısaca özelliklerinden bahsetmek gerekirse, işlemci olarak 4 çekirdekli yapısıyla A10 Fusion; 2.34 GHz’e kadar çıkabiliyor. Yük durumu azaldığı noktalarda ise daha az güç tüketen 2 çekirdekle beraber hızını daha da aşağı seviyelere çekiyor.

Apple, iPhone 7’de LPDDR4 formunda 2 GB RAM RAM’lerle yenilik yapıyor. OIS destekli ana kamerası ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde kullanıldığı iPhone 7’de diyafram f/2.2’den 1.8 seviyesine indirilmiş. Böylece gece düşük ışıkta performansı artırıyor. 4’lü flaş özelliği, suya karşı dayanıklılık gibi yeniliklerle aileye katıldı. Apple iPhone 7 serisinin kasa yapısı, bir önceki iPhone 6 serisi ile oldukça benzer.bir şekilde ve iPhone 7’yi yeni bir kasa değilde modifiye edilmiş ve rötuşlanmış kasa olarak kabul etmek gerekiyor.

Batarya olarak iPhone 7 modelinde 1.960 mAh kapasiteli bir pil kullanıyor. Buda bir önceki iPhone 6s serisinden biraz daha fazla olarak göze çarpıyor.

Iphone 7 Format Nasıl Atılır ?

Hard Reset ve iPhone 7 Format Atma İşlemleri

Başlamadan önce ilk olarak iPhone 7 Modelini Fabrika Ayarlarına döndürmek için iki farklı seçeneğiniz olacaktır. Birincisi fabrika ayarlarına döndürme, İkincisi ise direkt iTunes içerisinden yapabildiğimiz formatlama ve sıfırlama işlemleridir.

iPhone 7 Format Atma Fabrika ayarlarına çevirme işlemine geçmeden önce aşağıdaki detayları okumanız önemlidir.

Not: Öncelikle aşağıdaki işlemleri yapmadan telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve telefon rehberinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir ve geri getirelemez. İşlemlere başlamadan önce lütfen bunları yapacak kadar şarjınızın olmasına dikkat etmelisiniz. Size tavsiyemiz şarjınız en az yüzde 50 olmasına dikkat etmelisiniz.Başlamadan önce lütfen hakkımızda sayfasını okuyun!

iPhone 7’de Cihaz ayarlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır.

1- Tüm içeriği ve ayarları silme:  Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine tıklayın.

iPhone 7 sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.

iPhone 7 yeniden ayarlanıncaya dek kullanılamaz.

2- iPhone 7 Tüm ayarları sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun.

Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

3- iPhone 7 Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş tüm VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.

Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için,

Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da silmektedir.

4- iPhone 7 Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.

5- iPhone 7 Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.

6- iPhone 7 Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Tebrikler artık telefonunuz tamamen sıfırlanmıştır.

iPhone 7 bilgisayar yardımıyla kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

iPhone 7 cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, bilgisayarınıza iTunes yazılımını kurarak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

ITUNES ile iPhone 7 Format Atma, sıfırlamak veya fabrika ayarlarına geri döndürme

Bilgisayarınıza iTunes programını indirin yada daha önceden kurmuşsanız programı açın. Bilgisayarınıza erişemiyorsanız ve aygıtınız hâlâ çalışıyorsa aygıtınızı bilgisayar olmadan silebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Cihaz ile birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone, iPad veya iPod’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazınızın parolasını soran bir ileti ekranı gelirse veya “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” uyarısını alırsanız ekranda size söylenen adımları izleyin. Eğer parolanızı unuttuysanız yardım alın ve şifrenizi değiştirin.

Cihaz iTunes’da görüntülendiğinde iPhone, iPad veya iPod’unuzu seçin. Yanıt vermiyor veya açılmıyorsa bilgisayardan iTunes programını silip tekrar yükleyin ve yeniden başlatıp, tekrar deneyin.

Programda özet bölmesinde [Aygıtı] Geri Yükle’yi tıklayın.

Onaylamak için Geri Yükle’yi tıklayın. iTunes programı aygıtınızın işletim sistemini siler ve en son iOS veya iPod yazılımını yükler.

Aygıtınız fabrika ayarlarına geri yüklendikten sonra yeniden başlatılır. Şimdi aygıtınızı yeni bir aygıt olarak ayarlayabilirsiniz.  Bundan sonraki adımlar da telefonunuzun yeniden kurulması için gereken bilgiler istenecektir. Adımları takip ederek yeni kurulumu tamamladıktan sonra iPhone 7 cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

TelefonReset
Lütfen hakkımızda sayfasını okumayı unutmayın. Oluşabilecek sorun veya zararlardan biz sorumlu değiliz.

3 thoughts on “iPhone 7 Format Atma Sıfırlama Reset

  1. Telefon başlarda kasmaya sonra iyice takılmaya başlamıştı bunları uygulayınca düzeldi şimdi sanki sıfır alınmış gibi. biraz zor yaptım ama sonunda oldu teşekkürler

  2. icloud şifresini nasıl resetleriz ? telefona hard reset attık fakat telefon açılmıyor icloud şifresi istiyor ama onu hatırlamıyoruz. yardım lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir