Apple Iphone Xs Telefon Resetleme Nasıl Yapılır

Apple Iphone Xs Telefon Resetleme

Apple’ın adını amiral gemisi koymuş olduğu İphone Xs serisi, oldukça tercih edilen bir seri olmaya devam ediyor. Iphone Xs için yapılan son güncellemeler ile fotoğraflarınızı ve diğer bilgilerinizi kaybetmeden, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz mümkün. Iphone Xs olan telefonlarda home tuşu özelliği ise bulunmuyor.

Diğer apple cihazlarda home tuşu mevcut ve bu tuş ile kısa yoldan fabrika ayarlarına ulaşarak resetleme işlemini yapabilir ve apple cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ancak Apple iPhone Xs cihazı için home tuşu bulunmayan, uçtan uca bir ekran tercih edilmiştir. Bu nedenle diğer iPhone’lardaki resetleme sistemini bu Xs serisinde kullanamıyorsunuz. Ancak başka bir şekilde telefonu resetlemeniz elbette ki mümkün. İşte iPhone XS modellerinde resetleme yöntemleri…

İphone XS Telefon Resetleme Yöntemleri Nelerdir?

İphone XS telefonlarda resetleme yapabilmek için iki farklı yöntem bulunur. Bunlardan ilk yolu şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Telefonunuzu açın. Telefonun en az %20 şarja sahip olması gerekir.

2. Sonrasında ayarları açın. Ayarlar kısmından “genel”i açmanız gerekir.

3. Genel kısmının en altında bulunan “telefonu sıfırla” kısmından telefonu resetleyebilirsiniz. Buna bastığınız zaman karşınıza iki seçenek çıkacaktır.

4. Bu iki seçenek içinden size uygun olanı seçin ve Apple şifrenizi girin. Bu sayede telefonunuz kapanır ve yeniden başlatılır. Bu işlem ile telefonunuz sıfırlanmış olur.
İphone Xs telefon sıfırlamanın ikinci yolu ise şu şekilde sıralanabilir:

1. Ses açma tuşuna uzunca basıp aniden bırakın.

2. Sonrasında ses kısma tuşuna uzunca basıp hızlıca bırakın.

3. Sonrasında güç tuşuna Apple logosu çıkana dek basılı tutun. Logo çıktıktan sonra belli bir süre beklemeniz gerekiyor.

4. Bu beklemeden sonra ekranınız ve kurulumunuz açılır. Eğer eski bilgilerinizi geri getirmek istiyor iseniz gerekli bilgileri girerek en kısa sürede tüm bilgilerinizi geri getirebilirsiniz.

Bu yazı Telefonreset.com’a aittir ve telif hakları korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanması, çoğaltılması veya dağıtılması yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda yasal işlemlere başvurma hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

opel
opel