Apple iPhone SE Telefon Resetleme Nasıl Yapılır

Apple iPhone SE Telefon Resetleme

iPhone SE telefonunuz size hiçbir şekilde tepki vermiyorsa, bazı uygulama uyarıları oluyorsa ve telefonunuza virüs bulaşmışsa Apple iPhone SE telefon resetleme zamanınız gelmiştir. Telefonunuzu resetleyerek sıkıntının geçici olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu işlem iPhone SE modeli gibi bataryası çıkarılamayan tüm iPhone modellerine uygulanabilir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek sorunun yazılımsal veya donanımsal olduğunu anlayabilirsiniz.

iPhone SE Modelinde Resetleme İşlemi

Telefonunuzun içeriğine ulaştığınız halde cihazınızda donma veya yavaşlama gördüğünüzde ayarlar menüsünden sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Sıfırlama işleminden önce telefonunuzdaki verileri yedeklemeyi unutmamalısınız. Ayrıca sıfırlama işlemi süresince telefonunuzun kapanmaması için şarjınızın yeterli olması gerekmektedir.

Ayarlar menüsünden Apple iPhone SE telefon resetleme şu şekilde yapılabilir:

• Telefonunuzdaki tüm içeriği ve kişisel ayarlarınızı silmek istiyorsanız, ayarlar menüsünden sıfırlamaya gelmelisiniz. Ardından tüm içeriği ve ayarları sil sekmesini tıklamalısınız.

• iPhone SE modelinde ana ekran yerleşimini sıfırlayabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsünden sıfırlama bölümüne geliniz. Daha sonra ana ekran yerleşimini sıfırla seçeneğini seçmelisiniz.

• Telefonunuzdaki konum uyarılarını fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmından sıfırlama seçeneğinde yer alan konum uyarılarını sıfırla seçeneğini tıklamalısınız.

• Telefonunuzdaki tüm kişisel ayarlarınızı silmek istiyorsanız ayarlar menüsüne gelmelisiniz. Ardından sıfırlama seçeneğindeki tüm ayarları sil butonunu seçmelisiniz.

• iPhone SE telefonunuzdaki klavye sözlüğünü isterseniz sıfırlayabilirsiniz. Bunun için ayarlardan sıfırlama seçeneğine ulaşmalısınız. Buradaki klavye sözlüğünü sıfırla seçeneğini tıklamalısınız.

• Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsündeki sıfırlama seçeneği içindeki ağ ayarlarını sıfırla düğmesine basmalısınız.

Yazılımsal Yöntemle Telefonu Resetleme İşlemi

Telefonunuzun ayarlarına ulaşamıyorsanız, sıfırlama işlemi yapamazsınız. Bu durumda telefonunuzu kurtarmanın başka bir yolu bulunmaktadır. Bilgisayarınıza yazılım yükleyip telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Böylece telefonunuza son sürüm İOS yükleyerek eskisi gibi cihazınızı kullanabilirsiniz. Apple iPhone SE telefon resetleme için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Apple resmî sitesine giriş yaparak son sürün iTunes yazılımı indirmelisiniz.

• Ardından bu yazılımın kurulumunu yapmalısınız.

• iTunes programını açmak için şifrenizi girmeniz gerekecektir.

• Telefonunuzu kapatınız. Daha sonra telefonunuzun orta tuşuna basınız. Bu şekilde orta tuşa basarken, telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayınız.

• Telefonunuzda iTunes ibaresi görününce orta tuşa basmayı bırakabilirsiniz.

• iTunes programını telefonunuza tanımlamalısınız. Ardından geri yükle komutu açılacaktır.

• Geri yükle komutunu başlattığınızda resetleme işlemi yapılacaktır.

• Resetleme işlemi bitine kadar bağlantıyı koparmamaya özen göstermelisiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri denediğiniz halde telefonunuz hala tepki vermiyorsa donanımsal bir sıkıntı olabilir. Bu durumda aklınıza dokunmatik gelebilir. Eğer denemeleriniz sonucunda cihazın dokunmatiği de tepkisiz kalıyorsa, Apple iPhone SE telefon resetleme için teknik servise danışmanız gerekecektir.

Bu yazı Telefonreset.com’a aittir ve telif hakları korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanması, çoğaltılması veya dağıtılması yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda yasal işlemlere başvurma hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

opel
opel