Apple iPhone 7 Plus RED Special Edition Telefon Resetleme Nasıl Yapılır

Apple iPhone 7 Plus RED Special Edition Telefon Resetleme

Apple iPhone 7 Plus RED için resetleme yani fabrika ayarlarına döndürme işlemi Android cihazlara göre daha farklı şekilde yapılabiliyor. Android telefonlarda şifre isteme durumu olmaz iken İphone cep telefonlarında bu işlem için gerekli bilgileri girerek resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Apple markası, cep telefonlarını üstün güvenlik ile dizayn ederek kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet veren bir markadır. Resetleme durumu için Apple özel olarak kendi işletim sistemi ile çalışır. Ancak bazı durumlarda, eğer bilgisayarınız var ise Apple cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp, gerekli işlemleri yaparak şifre kullanmadan da kolay bir şekilde resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Peki Apple iPhone 7 Plus RED Nasıl Resetlenir?

Apple cihazların resetleme işlemlerini bir kaç kolay adımla gerçekleştirebilirsiniz. Resetleme işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1. İlk olarak cihazınızın en az %20 şarj oranına ihtiyacı vardır. %20’den düşük olan şarj oranlarında cihazınız resetlemeyi kabul etmeyecektir.

2. Cihazınızdan ayarlar kısmını bulun ve açın.

3. Bulunan seçeneklerden genel kısmına giriş yapın. Genel kısmına giriş yaptıktan sonra telefon hakkında kısmı bulunur ve buraya giriş yapmanız gerekiyor.

4. Sonrasında alt kısımda bulunan “sıfırla” butonuna basın.

5. Buraya bastıktan sonra karşınıza onaylamanız için bir seçenek çıkar.

6. Bu uyarı “tüm içerikleri sil” veya “ fabrika ayarlarına dön” şeklinde olur.

7. Bu içeriği seçtikten sonra telefonun kurulumu sırasında belirlediğiniz Apple şifrenizi girmeniz istenir. Apple cihazlarında bu şekilde resetleme yapıldığında bu şifre olmadan işlem yapılamaz.

8. Bu şifreyi girdikten sonra telefonunuz kısa bir süre kapanır, ve yeniden başlatılır.

9. Telefonunuz tekrar başladığında yine aynı Apple hesabı ile kurulum yapsanız bile bilgileri geri alamazsınız. Ancak resetleme işlemini en hızlı şekilde yapmış olursunuz.

Bu yazı Telefonreset.com’a aittir ve telif hakları korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanması, çoğaltılması veya dağıtılması yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda yasal işlemlere başvurma hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

opel
opel