Apple İphone 6S Plus Telefon Resetleme Nasıl Yapılır

Apple İphone 6S Plus Telefon Resetleme

Apple kullandığı sistemler ile her zaman dikkat çeken bir marka olarak tanınmıştır. Bu nedenle birçok farklı resetleme sistemi ile karşımıza çıkar. Apple markasının bir dönem sıklıkla tercih edilen; Apple İphone 6S Plus için resetleme işleminde ise pek çok sistem kullanılır. Eğer şifrenizi biliyorsanız; ayarlar kısmından hemen telefonunuzu pratik bir şekilde resetleyebilirsiniz.

Apple markasının sevilen telefonu olan İphone 6S Plus için resetleme işlemi iki farklı yöntem ile yapılabilir. İlk yöntem basit olandır. Ayarlar kısmına giriş yapılarak yapılır. Bu işlemi en kısa sürede uygulayarak, hemen telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz mümkündür. Bu işlem için kişinin telefon kurulumunda belirlediği Apple şifresini bilmesi gereklidir.

İkinci yöntemde ise kişi eğer şifresini unutmuş ve ayarlar kısmına giriş yapamıyorsa; bir cihaza bağlayarak şifresini yeniler ve sonrasında resetleme işlemini gerçekleştirir.

Apple İphone 6S Plus Resetleme Adımları Nelerdir?

Apple’ın en sevilen cihazlarından olan İphone 6S Plus için resetleme işlemi şu adımlar ile yapılır;

1. macOS Catalina veya sonraki bir sürüm yüklü bir Mac’te, Finder’ı uygulamasını açın. Eğer , Finder uygulamasına sahip değilseniz; uygulamayı yüklemeniz gerekir. macOS Mojave veya önceki bir sürüm yüklü bir Mac’te ya da bir PC’de iTunes’u açarak devam edebilirsiniz.

2. Sonrasında iphone 6S plus cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekir. Başka bir bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ancak Apple marka olan bir bilgisayarı tercih etmeniz; kısa yoldan sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

3. Telefonunuzun şifresini isteyen bir kısım ile karşı karşıya kaldığınızda size “Bu cihaza güvenmeli miyiz?” tarzında bir soru yöneltilecektir. Şifrenizi bilmiyorsanız; bu kısımda yardım alarak güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

4. Tekrar bilgisayar üzerine geçin ve cihazınızı burada açın.

5. Bilgisayarınızda, İphone 6S Plus için bazı bilgilerin yer aldığı bir sayfa açılacaktır. Bu kısımda İphone geri yükle kısmına basın. Bu sayede telefonunuzda bulunan tüm bilgileri bilgisayara aktarmış olursunuz.

6. En son aşama olarak tümünü sil kısmına giriş tıklayın. Bu aşamada telefonunuz kapanıp, fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Bu yazı Telefonreset.com’a aittir ve telif hakları korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanması, çoğaltılması veya dağıtılması yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda yasal işlemlere başvurma hakkımız saklıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

opel
opel