Apple iPhone 5 Telefon Resetleme Nasıl Yapılır

Apple iPhone 5 Telefon Resetleme

Telefonunuzu ilk günkü performansına geri döndürmenizi sağlayacak oldukça etkili bir işlem olarak bilinmektedir. Yazılım anlamında problem yaşayan bir telefona sahipseniz sizler de bu konu hakkında detaylı bilgi edinerek mevcut sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Ancak Apple iPhone 5 telefon resetleme işlemini yapmadan önce tüm detaylara hâkim olmanız gerekiyor.

Apple iPhone 5 Telefon Resetleme İşlemi

Apple iPhone 5, günümüz telefonlarıyla kıyaslandığında oldukça eski bir model olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla çok daha fazla problem meydana gelebiliyor. Bunu önlemek için ise birçok kullanıcı ve telefon uzmanı resetleme gibi yöntemlere başvuruyor. Eğer sizler de bazı problemleri bulunan iPhone 5 model bir telefona sahipseniz, performans arttırma ve telefon sağlığını korumak amacıyla Apple iPhone 5 telefon resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat öncesinde önemli yedeklemeleri yapmayı unutmamalısınız.

Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme

Telefonunuzda depolama alanında bir sıkıntı mevcutsa veya kasma gibi problemlerle karşılaşıyorsanız fabrika ayarlarına dönme işlemini yapabilirsiniz. Böylece telefonunuz yeniden kurulum yapacak ve tüm yazılım problemlerinin önüne geçilecektir.

iPhone telefonunuzu açın ve menüden “Ayarlar” uygulamasına girin.

Sayfanın başında yer alan “Genel” sekmesine ilerleyin.

Burada “Sıfırla” seçeneğini bularak tıklayın.

Ekranda yer alan “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonuna dokunun.

Apple adresinizi ve şifrenizi girin.

İşlemin tamamlanmasını bekleyin.

iPhone 5 Hard Reset

iPhone 5 hard reset işlemi ile telefonunuzu tamamen ilk günkü haline getirebilirsiniz. Ancak bu işlem sonucunda telefondaki tüm veriler silinecek ve ilk günkü haline döndürülecektir. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone 5 telefonunuza hard reset atabilirsiniz.

iPhone 5 telefonunuzun güç tuşuna 5 saniye kadar basın.

Birkaç saniye sonra aynı anda ana ekran tuşuna da basılı tutmaya başlayın.

Telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar bu işleme tekrarlayın.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Apple iPhone 5 telefon resetleme işleminin nasıl yapılacağını sizlere aktardık. Telefonunuzun sağlığını korumak ve olası yazılımsal sorunların önüne geçebilmek için belirli aralıklarla bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Bu yazı Telefonreset.com’a aittir ve telif hakları korunmaktadır. İzin alınmadan kopyalanması, çoğaltılması veya dağıtılması yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda yasal işlemlere başvurma hakkımız saklıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

opel
opel